Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/orthnet/ftp/cerkiew.pl/inc/KalendarzCrk.php on line 32

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/orthnet/ftp/cerkiew.pl/inc/KalendarzCrk.php on line 40

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/orthnet/ftp/cerkiew.pl/inc/KalendarzCrk.php on line 45

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/orthnet/ftp/cerkiew.pl/inc/KalendarzCrk.php on line 50

Najważniejsze wiadomości:

Rozpoczęła się wizyta patriarchy Teodora w PAKP

Po przylocie do Polski, patriarcha wraz z delegacją odwiedził katedrę św. Marii Magdaleny w Warszawie.

Kursy biblistyki online

Portal Orygenes+ zainaugurował nową platformę e-learningową.

Imieniny władyki Atanazego

18 września Cerkiew czci pamięć św. Atanazego Brzeskiego, niebiańskiego patrona Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Atanazego, biskupa Łódzkiego i Poznańskiego.

Dołhobyczów:  święto parafialne ku czci Św. Symeona Słupnika

Dołhobyczów: święto parafialne ku czci Św. Symeona Słupnika

Według kalendarza juliańskiego Cerkiew Prawosławna 14 września zaczyna Nowy Rok liturgiczny, a także wspomina pamięć św. Symeona Słupnika, który jest patronem cerkwi w Dołhobyczowie (parafia Hrubieszów).

„Chroniczna choroba wyleczalna jest jedynie przy wielkim cierpieniu, wytrwałości i wysiłku. To samo dotyczy i grzesznych przyzwyczajeń. ”

św. Bazyli Wielki

Publicystyka:

Z perspektywy duszy: Portret rodzinny i ściana z banknotów

(...) Być może to wiara dawała im siłę, była tą stałą, niewzruszonym odnośnikiem, nie do odebrania. - recenzja książki "Jestem, bo wrócili"

Wywiad z metropolitą Tichonem

Wywiad ze zwierzchnikiem Prawosławnego Kościoła w Ameryce przeprowadziła Aleksandra Karpiuk.

Pouczenia św. Jana z Kronsztadu

Fragmenty zaczerpnięte z książki "Moje życie w Chrystusie".