post 20.11.2018

Lit.: Ap. 279 (1 Tm 1, 8-14) i Ew. Łk 87 (17, 26-37) – za wtorek; Ap. 281 (1 Tm 1, 18-20; 2, 8-15) i Ew. Łk 90 (18, 15-17, 26-30) – za środę.

Najważniejsze wiadomości:

Nagranie pierwszej część koncertu muzyki cerkiewnej i pieśni patriotycznej

Dostępna jest już pierwsza część koncertu z Centralnych Obchodów 100-lecia niepodległości Polski organizowanych przez PAKP.

Lublin: Konferencja duchowieństwa

17 listopada br. w Centrum Diecezjalnym w Lublinie odbyła się doroczna konferencja duchowieństwa prawosławnej diecezji lubelsko-chełmskiej.

15 Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej

Przegląd odbywa się w Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach.

Komunikat Kancelarii Św. Soboru Biskupów

W dniu 15 listopada 2018 roku, pod przewodnictwem Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski odbył się Św. Sobór Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

„Nie zawieraj znajomości z człowiekiem przewrotnym. Przyjaźń z nim to przyjaźń z diabłem. ”

św. Antoni Wielki

Publicystyka:

Ufność nagrodzona

Niezłomna wiara i przezwyciężenie lęków doprowadziły krwawiącą kobietę do Chrystusa. Ufna prośba Jaira, pomimo obaw o reakcję swego środowiska, sprawiła, że Chrystus przywrócił życie jego córce (Homilia na XXV niedz. 18 listopada).

Pouczenia św. Serafina Dmitrowskiego

Jak modlić się w cerkwi w czasie Liturgii.

Modlitwa jako spotkanie (III)

Ostatnia, trzecia część wykładów metropolity Antoniego Blooma na temat modlitwy.

Przypowieść o biednym bogaczu

Rozważania na dzień 11 listopada.